KRL3216T4A-M-R022-F-T1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KRL3216T4A-M-R022-F-T1 |
Description | RES 0.022 OHM 1W 1206 WIDE |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 mOhms ±1% 1W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Current Sense Metal Foil |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KRL3216T4A-M-R022-F-T1 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Current Sense |
Series | Temperature Coefficient ±35ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
Resistance | Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |