KRL1632E-M-R100-F-T5
DigiKey Part Number
408-1582-2-ND - Tape & Reel (TR)
408-1582-1-ND - Cut Tape (CT)
408-1582-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KRL1632E-M-R100-F-T5
Description
RES 0.1 OHM 1% 3/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 mOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Foil
EDA/CAD Models
KRL1632E-M-R100-F-T5 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)