CDRH74NP-471MC-B
DigiKey Part Number
308-1513-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1513-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1513-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH74NP-471MC-B
Description
FIXED IND 470UH 260MA 3.01 OHM
Detailed Description
470 µH Shielded Inductor 260 mA 3.01Ohm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
3.01Ohm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)