Image for CDRH5D18RNP-120NC is not available
CDRH5D18RNP-120NC
DigiKey Part Number
308-CDRH5D18RNP-120NCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH5D18RNP-120NC
Description
FIXED IND 12UH 1.1A 150 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.1 A 150mOhm Max Nonstandard
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Current - Saturation (Isat)
1.1A
Series
Shielding
Shielded
Packaging
Tape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)