CDRH125NP-560MC
DigiKey Part Number
308-1452-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1452-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1452-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH125NP-560MC
Description
FIXED IND 56UH 1.7A 110 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
56 µH Shielded Inductor 1.7 A 110mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
110mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)