CDR7D28MNNP-220NC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CDR7D28MNNP-220NC |
Description | FIXED IND 22UH 1.6A 120 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Inductor 1.6 A 120mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.65A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 120mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±25% | Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |