CDEP15D90T150NP-1R0MC-100
DigiKey Part Number
308-CDEP15D90T150NP-1R0MC-100TR-ND - Tape & Reel (TR)
308-CDEP15D90T150NP-1R0MC-100CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDEP15D90T150NP-1R0MC-100
Description
FIXED IND 1UH 24.5A 1.75 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Inductor 24.5 A 1.75mOhm Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.75mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.610" L x 0.610" W (15.50mm x 15.50mm)
Current - Saturation (Isat)
51.6A
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)