104CDMCCDS-100MC
DigiKey Part Number
308-2494-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-2494-1-ND - Cut Tape (CT)
308-2494-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
104CDMCCDS-100MC
Description
FIXED IND 10UH 7.5A 30 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 7.5 A 30mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
10A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
SMD
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)