0840CDMCCDS-220MC
DigiKey Part Number
308-0840CDMCCDS-220MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
308-0840CDMCCDS-220MCCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0840CDMCCDS-220MC
Description
FIXED IND 22UH 3.6A 98.5 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 3.6 A 98.5mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
4.2A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
98.5mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.319" L x 0.307" W (8.10mm x 7.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)