CDPH4D19FNP-4R7MC
DigiKey Part Number
308-1317-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1317-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1317-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDPH4D19FNP-4R7MC
Description
FIXED IND 4.7UH 3.3A 38 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Inductor 3.3 A 38mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDPH4D19FNP-4R7MC Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.15A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
38mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)