SM15T82CAY | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SM15T82CAY |
Description | TVS DIODE 70VWM 146VC SMC |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 146V Clamp 69A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SM15T82CAY Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 69A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V | Base Product Number |