RNF12GAD47R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Similar
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale
Image for RNF12GAD47R0 is not available
RNF12GAD47R0
DigiKey Part Number
RNF12GAD47R0-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12GAD47R0
Description
RES 47 OHM 2% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 Ohms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNF12GAD47R0 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)