ASRM12JA22K0
DigiKey Part Number
738-ASRM12JA22K0CT-ND - Cut Tape (CT)
738-ASRM12JA22K0TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASRM12JA22K0
Description
RES, SURGE, 1/2W, 22 KOHM, 5%
Detailed Description
22 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
ASRM12JA22K0 Models
Features
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)