AO9378-220-3D
DigiKey Part Number
2260-AO9378-220-3D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AO9378-220-3D
Description
PRO WITH 3D SCULPTING IRON - 220
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Soldering 60W 1 220VAC Auto Off, ESD Safe
Category
Voltage - Input
220VAC
Manufacturer
SRA Soldering Products
Voltage - Output
24V
Series
Number of Channels
1
Packaging
Box
Control/Display Type
Digital
Part Status
Active
Includes
Cord, Iron, Manual, Stand, Pen, Tip
Type
Soldering
Temperature Range
572°F ~ 896°F (300°C ~ 480°C)
Wattage
60W