TANGO15/3M/SMAM/SMAM/S/S/22
DigiKey Part Number
TANGO15/3M/SMAM/SMAM/S/S/22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TANGO15/3M/SMAM/SMAM/S/S/22
Description
RF ANT 850/900MHZ DOME SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPRS, GPS, GSM, UMTS Dome SMA Male Panel Mount
Category
Number of Bands
6
Manufacturer
Siretta Ltd
VSWR
2
Series
Gain
2.5dBi
Packaging
Bulk
Termination
SMA Male
Part Status
Active
Ingress Protection
IP65
RF Family/Standard
Cellular, Navigation
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.591" (15.00mm)
Frequency (Center/Band)
850MHz, 900MHz, 1.575GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz