TANGO11A/1.5M/SMAM/S/S/19
DigiKey Part Number
TANGO11A/1.5M/SMAM/S/S/19-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TANGO11A/1.5M/SMAM/S/S/19
Description
RF ANT 850/900MHZ DOME SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPRS, GSM Dome SMA Male Panel Mount
Category
Number of Bands
5
Manufacturer
Siretta Ltd
VSWR
1.8
Series
Gain
3dBi
Packaging
Bulk
Termination
SMA Male
Part Status
Active
Ingress Protection
IP67
RF Family/Standard
Cellular
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.906" (23.00mm)
Frequency (Center/Band)
850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz