F1A2-464615-101M
DigiKey Part Number
595-F1A2-464615-101MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1A2-464615-101MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1A2-464615-101MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1A2-464615-101M
Description
FIXED IND 100UH 350MA 2.065 OHM
Detailed Description
100 µH Shielded Wirewound Inductor 350 mA 2.065Ohm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
F1A2-464615-101M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
320mA
DC Resistance (DCR)
2.065Ohm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)