F1A2-464612-220M
DigiKey Part Number
595-F1A2-464612-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1A2-464612-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1A2-464612-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1A2-464612-220M
Description
FIXED IND 22UH 750MA 445 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Wirewound Inductor 750 mA 445mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F1A2-464612-220M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
450mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
445mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)