3RA21201JH240BB4
DigiKey Part Number
3473-3RA21201JH240BB4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RA21201JH240BB4
Description
LOAD FDR FUSE SW. DIR STARTING,
Detailed Description
Motor Starter 24VDC Supply 8.5A 690V Load
EDA/CAD Models
3RA21201JH240BB4 Models
Voltage - Load
690V
Series
Current - Output
8.5A
Wattage - Load
5590 W
Voltage - Supply
24VDC
Mounting Type
Chassis Mount
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C