GZ1608U100TF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
10 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 2A 50mOhm
GZ1608U100TF
DigiKey Part Number
3442-GZ1608U100TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GZ1608U100TF
Description
FERRITE BEAD 10 OHM 0603 4LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
2A
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
10 Ohms @ 100 MHz