GZ0603U100TF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 14 186
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 24 181
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
Cal-Chip Electronics, Inc.
10 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 500mA 100mOhm
GZ0603U100TF
DigiKey Part Number
3442-GZ0603U100TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GZ0603U100TF
Description
FERRITE BEAD 10 OHM 0201 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
500mA
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
10 Ohms @ 100 MHz