BZT52B22
DigiKey Part Number
5399-BZT52B22TR-ND - Tape & Reel (TR)
5399-BZT52B22CT-ND - Cut Tape (CT)
5399-BZT52B22DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52B22
Description
INDEPENDENT TYPE 21.56V~22.44V 3
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 22 V 350 mW ±2% Surface Mount SOD-123
Category
Impedance (Max) (Zzt)
55 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 15.4 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
150°C (TJ)
Tolerance
±2%
Package / Case
Power - Max
350 mW