BZT52B13S
DigiKey Part Number
5399-BZT52B13STR-ND - Tape & Reel (TR)
5399-BZT52B13SCT-ND - Cut Tape (CT)
5399-BZT52B13SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52B13S
Description
12.74V~13.26V 300MW 13V SOD-323
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 12 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
Category
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance
±2%
Package / Case
Power - Max
200 mW