LS044Q7DH01
DigiKey Part Number
425-2910-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LS044Q7DH01
Description
GRAPHIC DISPLAY MONOCHROME BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Reflective Black Monochrome Serial 4.4" (111.76mm) 320 x 240 (QVGA)
Category
Backlight
Without Backlight
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Dot Pixels
320 x 240 (QVGA)
Packaging
Tray
Interface
Serial
Part Status
Active
Graphics Color
Black
Display Type
Monochrome
Background Color
White
Display Mode
Reflective
Dot Pitch
0.28mm W x 0.28mm H
Diagonal Screen Size
4.4" (111.76mm)
Base Product Number
Viewing Area
90.80mm W x 68.40mm H