CA-MHF1-MC0.81-075-MHF1
DigiKey Part Number
3228-CA-MHF1-MC0.81-075-MHF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA-MHF1-MC0.81-075-MHF1
Description
UMCC gen2 to gen2 RF Cable 75mm
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF1 to I-PEX MHF1 0.81mm OD Coaxial Cable 2.953" (75.00mm)
Length
2.953" (75.00mm)
Cable Type
0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Style
I-PEX MHF1 to I-PEX MHF1
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
9 GHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C