104JT-025
DigiKey Part Number
4316-104JT-025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
104JT-025
Description
NTC THERMISTORS 100KOHM 1% LENGT
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 100k Probe
Category
B Value Tolerance
±1%
Manufacturer
Semitec USA Corp
B25/85
4390K
Series
Operating Temperature
-50°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Power - Max
3.5 mW
Part Status
Active
Length - Lead Wire
0.98" (25.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
100k
Mounting Type
User Defined
Resistance Tolerance
±1%