800SD-2-230
DigiKey Part Number
4106-800SD-2-230-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
800SD-2-230
Description
RELAY TIME DELAY 60SEC 5A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Star Delta Controller Time Delay Relay SPDT (1 Form C) 0.05 Sec ~ 60 Sec Delay 5A @ 250VAC DIN Rail
Category
Circuit
SPDT (1 Form C)
Manufacturer
Selec Controls USA Inc.
Delay Time
0.05 Sec ~ 60 Sec
Series
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
Packaging
Box
Voltage - Supply
230VAC