NSYCRN68300T
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN68300T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN68300T
Description
ENCLOSURE STEEL 23.62"L X 31.5"W
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Light Gray, Clear Cover/Door Hinged Door 23.622" L x 31.496" W (600.00mm x 800.00mm) X 11.811" (300.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSYCRN68300T Models
Category
Height
11.811" (300.00mm)
Mfr
Area (L x W)
744in² (4800cm²)
Packaging
Bulk
Design
Hinged Door
Part Status
Active
Material
Container Type
Enclosure
Color
Light Gray, Clear Cover/Door
Size / Dimension
23.622" L x 31.496" W (600.00mm x 800.00mm)