9S0612P4H011 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Sanyo Denki America Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for 9S0612P4H011 is not available
9S0612P4H011
DigiKey Part Number
9S0612P4H011-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9S0612P4H011
Description
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 60mm L x 60mm H Ball 20.5 CFM (0.574m³/min) 4 Wire Leads
Category
Noise
24.0dB(A)
Mfr
Power (Watts)
1.32 W
Series
RPM
Packaging
Box
Termination
4 Wire Leads
Part Status
Active
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Voltage - Rated
Approval Agency
CSA, TUV, UL
Size / Dimension
Square - 60mm L x 60mm H
Weight
0.122 lb (55.34 g)
Width
25.00mm
Current Rating (Amps)
0.110A
Air Flow
20.5 CFM (0.574m³/min)
Voltage Range
5 ~ 13.8VDC
Static Pressure
0.160 in H2O (39.8 Pa)
Material - Frame
Plastic
Bearing Type
Ball
Material - Blade
Plastic
Fan Type
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C