ZF1-10-02-TM-WT-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 34
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 3 966
Datasheet
In Stock: 0
Image for ZF1-10-02-TM-WT-TR is not available
ZF1-10-02-TM-WT-TR
DigiKey Part Number
612-ZF1-10-02-TM-WT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZF1-10-02-TM-WT-TR
Description
1.00 MM ZERO INSERTION FORCE FLA
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position FFC Connector Contacts, Top 0.039" (1.00mm) Surface Mount, Right Angle
Packaging
Tape & Reel (TR)
Connector/Contact Type
Contacts, Top
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Pitch
0.039" (1.00mm)
FFC, FCB Thickness
0.30mm
Base Product Number
Height Above Board
0.118" (3.00mm)