Image for IDSS-12-D-02.50 is not available
IDSS-12-D-02.50
DigiKey Part Number
IDSS-12-D-02.50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-12-D-02.50
Description
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDSS-12-D-02.50 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)