FJH-15-R-10.03-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Molex
GCT
GCT
15 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 10.0" (254.0mm)
FJH-15-R-10.03-4
DigiKey Part Number
FJH-15-R-10.03-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-15-R-10.03-4
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 0.5MM 10"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FJH-15-R-10.03-4 Models
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)