FJ-25-D-11.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Image for FJ-25-D-11.00-4 is not available
FJ-25-D-11.00-4
DigiKey Part Number
FJ-25-D-11.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-25-D-11.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 25POS 1MM 11"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 11.0" (279.4mm)
EDA/CAD Models
FJ-25-D-11.00-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
25
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
11.0" (279.4mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)