CL32B476MPJNNNE
DigiKey Part Number
1276-CL32B476MPJNNNETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL32B476MPJNNNECT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL32B476MPJNNNEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B476MPJNNNE
Description
CAP CER 47UF 10V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL32B476MPJNNNE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)