CL21B334KBFNNNE
DigiKey Part Number
1276-1123-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1123-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1123-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B334KBFNNNE
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 0805
Detailed Description
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CL21B334KBFNNNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)