CL10B105KA8NNNC
DigiKey Part Number
1276-1184-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1184-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1184-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10B105KA8NNNC
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 0603
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CL10B105KA8NNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)