CL03B103KP3NNND is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 3 350 916
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 25
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 4 626 168
Direct
Murata Electronics
Upgrade
YAGEO
Upgrade
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
TDK
YAGEO
TDK
10000 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
CL03B103KP3NNND
DigiKey Part Number
CL03B103KP3NNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL03B103KP3NNND
Description
CAP CER 10000PF 10V X7R 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL03B103KP3NNND Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)