CP854345H
DigiKey Part Number
102-4052-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP854345H
Description
PELTIER, 40 X 40 X 3.45 MM, 8.5
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 77.1W @ 27°C 8.5 A 80°C
EDA/CAD Models
CP854345H Models
Delta Tmax @ Th
70°C @ 27°C
Height
3.45mm
Series
Number of Stages
1
Current - Max
8.5 A
Voltage - Max
15.7 V
Resistance
1.5 Ohms
Size / Dimension
Square - 40.00mm L x 40.00mm W
Operating Temperature
80°C
Qmax @ Th
77.1W @ 27°C