CP853345H
DigiKey Part Number
102-4443-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP853345H
Description
PELTIER, 30 X 30 X 3.45 MM, 8.5
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 43.1W @ 27°C 8.5 A 80°C
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CP853345H Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Delta Tmax @ Th
70°C @ 27°C
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Height
3.45mm
Series
Number of Stages
1
Packaging
Box
Current - Max
8.5 A
Part Status
Active
Voltage - Max
8.8 V
Type
TEC (Thermoelectric Cooler)
Resistance
850 mOhms
Size / Dimension
Square - 30.00mm L x 30.00mm W
Operating Temperature
80°C
Qmax @ Th
43.1W @ 27°C