V130LA20B | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2156-V130LA20B-ND |
Manufacturer | Harris Corporation |
Manufacturer Product Number | V130LA20B |
Description | VARISTOR 205V 6.5KA DISC 20MM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 205 V 6.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 220 V |
Manufacturer Harris Corporation | Current - Surge 6.5 kA |
Series | Energy 70J |
Packaging Bulk | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 1.9 pF @ 1 MHz |
Maximum AC Volts 130 V | Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA) |
Maximum DC Volts 175 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Min) 190 V | Package / Case Disc 20mm |
Varistor Voltage (Typ) 205 V |