CYD09S72V-133BBC
DigiKey Part Number
2156-CYD09S72V-133BBC-CY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CYD09S72V-133BBC
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 484FBGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 9Mbit Parallel 133 MHz 4.4 ns 484-FBGA (23x23)
Category
Memory Organization
128K x 72
Mfr
Memory Interface
Parallel
Packaging
Tray
Clock Frequency
133 MHz
Part Status
Obsolete
Access Time
4.4 ns
DigiKey Programmable
Not Verified
Voltage - Supply
1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Memory Type
Volatile
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)