CY7C2670KV18-550BZXI
DigiKey Part Number
2156-CY7C2670KV18-550BZXI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C2670KV18-550BZXI
Description
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, DDR II+ Memory IC 144Mbit Parallel 550 MHz 165-FBGA (15x17)
Category
Memory Organization
4M x 36
Mfr
Memory Interface
Parallel
Packaging
Bulk
Clock Frequency
550 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)