CY7C1514KV18-333BZI
DigiKey Part Number
2156-CY7C1514KV18-333BZI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1514KV18-333BZI
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, QDR II Memory IC 72Mbit Parallel 333 MHz 165-FBGA (13x15)
Category
Memory Organization
2M x 36
Packaging
Bulk
Clock Frequency
333 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)