XLH730033.333000X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
33.333 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
XLH730033.333000X
DigiKey Part Number
800-XLH730033.333000X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLH730033.333000X
Description
XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
35mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)