X9C104SIZ
DigiKey Part Number
X9C104SIZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X9C104SIZ
Description
IC DIG POT 100K 8-SOIC
Detailed Description
Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
X9C104SIZ Models
Voltage - Supply
5V
Packaging
Tube
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C