X9317WM8IZ-2.7T1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 9
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 2 976
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 0
In Stock: 885
Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-MSOP
X9317WM8IZ-2.7T1
DigiKey Part Number
X9317WM8IZ-2.7T1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X9317WM8IZ-2.7T1
Description
IC DIG POT 10K 8-MSOP
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
X9317WM8IZ-2.7T1 Models
Category
Interface
Up/Down (U/D, INC, CS)
Manufacturer
Memory Type
Non-Volatile
Series
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Part Status
Active
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C
DigiKey Programmable
Not Verified
Mounting Type
Surface Mount
Taper
Linear
Supplier Device Package
8-MSOP
Configuration
Potentiometer
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C