TDTTP4000W065AN-KIT is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 5
Datasheet
TDTTP4000W065AN - 1 Non-Isolated Output AC/DC, Primary Side and PFC Evaluation Board
TDTTP4000W065AN-KIT
DigiKey Part Number
1707-TDTTP4000W065AN-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDTTP4000W065AN-KIT
Description
EVAL BOARD FOR TDTTP4000W065AN
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Output
387V
Manufacturer
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Packaging
Bulk
Frequency - Switching
65kHz
Part Status
Obsolete
Contents
Board(s)
Main Purpose
AC/DC, Primary Side and PFC
Utilized IC / Part
TDTTP4000W065AN
Outputs and Type
1 Non-Isolated Output
Base Product Number
Power - Output
4kW