IDT71V67602S150BQI is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 172
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 150 MHz 3.8 ns 165-CABGA (13x15)
IDT71V67602S150BQI
DigiKey Part Number
IDT71V67602S150BQI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDT71V67602S150BQI
Description
IC SRAM 9MBIT PAR 165CABGA
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
150 MHz
Access Time
3.8 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)