IDT71V65603S133PFI is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 100-TQFP (14x14)
IDT71V65603S133PFI
DigiKey Part Number
IDT71V65603S133PFI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDT71V65603S133PFI
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
133 MHz
Access Time
4.2 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)