D6417751RBA240HVU0
DigiKey Part Number
D6417751RBA240HVU0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D6417751RBA240HVU0
Description
IC MCU 32BIT ROMLESS 256BGA
Customer Reference
Detailed Description
SH-4 SuperH® SH7750 Microcontroller IC 32-Bit 240MHz ROMless 256-BGA (27x27)
Category
Number of I/O
39
Mfr
Program Memory Type
ROMless
Series
RAM Size
48K x 8
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.4V ~ 1.6V
Part Status
Obsolete
Oscillator Type
External
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor
SH-4
Mounting Type
Surface Mount
Core Size
32-Bit
Supplier Device Package
256-BGA (27x27)
Speed
240MHz